Font verkleinenFont vergrotenPrintpagina

Verslag vrijwilligersavond 8 december 2008

Verslag_Vrijwilligersavond_VOGIDO_8dec2008.pdf

Cursus Jeugdvoetballeider KNVB bij Vogido

Regelmatig krijgt het jeugdbestuur te horen dat jeugdleiders tijdens het seizoen tegen allerlei zaken aan lopen. Sommige leiders, die al "wat langer mee lopen" redden zich daar over het algemeen prima mee. Anderen zouden wat extra ondersteuning prima kunnen gebruiken. Het jeugdbestuur is bij de aanvang van het seizoen vaak al blij is dat er bij elk team 1 of 2 leiders(-sters) zijn "aangesteld". Het jeugdbestuur onderkent de behoefte aan het wegwijs maken van nieuwe leiders (-ster) en extra ondersteuning. Dit kan variëren van hoe ontvang je de tegenstander, hoe vul je het wedstrijdformulier in, spelregelkennis, hoe regel je het vervoer bij uitwedstrijden tot hoe ga je om met gedrag van spelers binnen en buiten het veld, enz. enz. Door de veelheid aan taken (soms in meerdere functies) is het 't jeugdbestuur (nog) niet gelukt die extra ondersteuning gedurende het seizoen structureel te bieden. In samenwerking met de verenigingsbegeleider van de KNVB wil het jeugdbestuur de jeugdleiders van Vogido een cursus op maat aan bieden, met als doel dat de jeugdleider zijn/haar taak (nog) beter kan uitoefenen. Het jeugdbestuur heeft ideeën hoe je de vrijwilligers taak/functie van jeugdleider in zou kunnen/moeten vullen. De KNVB heeft hier zelfs speciale cursussen voor, maar jullie als mensen uit de praktijk weten natuurlijk het beste waar je tegen aanloopt; aan welke ondersteuning je behoefte hebt; maar ook: wat is er leuk is aan jeugdleider zijn en welke aanpak/benadering werkt goed.

In het kader van het project "Tijd voor Sport" maakt Vogido graag gebruik van het cursus aanbod van de KNVB tegen een sterk gereduceerd tarief, nl. cursus jeugdvoetballeider.

Exacte data zijn nog niet bekend, maar de planning is om in de periode februari/maart 2008 deze cursus aan te bieden. Middels een soort van enquête willen we peilen waar jullie als jeugd(voetbal)leider behoefte aan hebben. In de bijlage zie je een korte inhoud van de cursus: jeugdvoetballeider. Dit is een cursus van 4 avonden á 3 uur, zoals de KNVB deze aanbied. Na de behoefte peiling bij jullie als jeugdleider willen we in overleg met de KNVB deze cursus binnen Vogido op maat aanbieden. Wat ons betreft moet er tijdens deze cursus ook ruimte zijn om onderling informatie en ervaringen uit te wisselen.

We willen nu graag van jullie weten of je behoefte hebt aan een dergelijke cursus en welke onderwerpen je graag behandeld wilt zien.

Bij vragen en opmerkingen over deze cursus kunt u contact opnemen met verenigingsbegeleider Gert Rotting of Peter Buursen van het Jeugdbestuur.

Met vriendelijke groet, Het jeugdbestuur i.s.m. verenigingsbegeleider

Download Brief / Aanmeldformulier

Stand 1 elftal
klasse: onbekend
update: 1 augustus 2010
# Club G P
Geen stand bekend

Hoofdsponsor:

Heyne Schoenenstudio